chiggers جزیره آزمایش آمریکا روزنامه

chiggers: جزیره آزمایش آمریکا روزنامه پنتاگون روزنامه کره شمالی کره شمالی ناو هواپیمابر

گت بلاگز بین‌الملل کمک عربستان به احداث مساجد در بنگلادش، جهت ترویج وهابیت است / واشنگتن تایمز

روزنامه واشنگتن تایمز نوشت کمک یک میلیارد دلاری رژیم آل‌سعود به پروژه ساخت مساجد در بنگلادش، باعث زیاد کردن نگرانی‌ها راجع به گسترش وهابیت در این کشور شده ا

کمک عربستان به احداث مساجد در بنگلادش، جهت ترویج وهابیت است / واشنگتن تایمز

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در گزارشی نوشت: عربستان سعودی، بودجه طرح یک میلیارد دلاری جهت احداث 560 مسجد در بنگلادش را تأمین می کند. اقلیت های مذهبی در بنگلادش از آن دلواپس هستند که پروژه دولتی (احداث مساجد) این کشور که آخرهای ماه آوریل اعلام شد، آثار خطرناکی داشته باشد. بنیاد اسلامی دولت بنگلادش نیز قرار است بر احداث صدها مسجد نظارت داشته باشد که به گفته کارشناسان و مورخان، باعث ترویج وهابیت خواهد شد.
دنیل پایپس، مورخ و بنیانگذار اندیشکده «انجمن خاورمیانه»، گفت تأمین مالیِ پروژه از سوی عربستان، تلاش راهبردی بلندمدت جهت ایجاد تحول در فرهنگ های دنیا هست. پایپس دیروز (چهارشنبه) در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «عربستان روی شرکت ها، رسانه ها و مردم سرمایه گذاری کرده هست. بعد از خرج صدها میلیارد دلار دیگر، وهابیت نیز یک نیروی قدرتمندِ جهانی خواهد شد. هم اکنون نیز می توان در مناطق بسیاری از آمریکا گرفته تا شبه جزیره بالکان، پاکستان و اندونزی، اثر این تلاش ده ها ساله را دید. سعودی ها در کشورهای مختلف، منابع عظیمی را صرف احداث زیرساخت هایِ زیاد جهت وهابیت می کنند.»

عبارات مهم : پروژه

عبدالرشید، مدیر دانشکده مطالعات اسلامی در دانشگاه داکا، نیز اخیراً در مصاحبه ای گفت: «تجربه نشان می دهد ایدئولوژی وهابیتِ عربستان، افراد را علیه دیگر ادیان جنبش می کند. مردم بنگلادش به همه ادیان احترام گذاشته و در صلح زندگی می کنند. دولت (بنگلادش) باید مراقب باشد که وهابیت (در این کشور) گسترش پیدا نکند.»
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: پروژه | وهابیت | بنگلادش | عربستان | بنگلادش | عربستان | عربستان، | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog