chiggers جزیره آزمایش آمریکا روزنامه

chiggers: جزیره آزمایش آمریکا روزنامه پنتاگون روزنامه کره شمالی کره شمالی ناو هواپیمابر

گت بلاگز کرمانشاه آبرسانی سیار به 93 روستای استان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر 93 روستای استان به صورت سیار آبرسانی می‌شود، گفت: عمده این روستاها در شهرستان کرم

آبرسانی سیار به 93 روستای استان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ایرج شهبازی با اشاره به آبرسانی سیار به روستاهای استان در آستانه فصل گرما، اظهار کرد: هم اکنون 93 روستای استان آبرسانی سیار دارند که 31 روستای آن مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

وی ادامه داد: سایر شهرستان ها مانند سرپل ذهاب با 10 روستا، گیلانغرب با 9 دِه و قصرشیرین با هشت دِه در جایگاه های بعدی قرار دارد.

عبارات مهم : منابع

به گفته این مسئول، آبرسانی سیار در سطح روستاهای استان پراکنده است و مختص به روستاهای خاصی نمی شود و سایر روستاهایی که آبرسانی سیار نمی شوند از منابع آب سالم و مطمئن برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه تعداد روستاهایی که سال گذشته در وقت پیک آبرسانی سیار شدند را 300 دِه اعلام کرد و افزود: آینده نگری می شود امسال در پیک آبرسانی هم جهت همین تعداد دِه آبرسانه داشته باشیم.

شهبازی افزود: هرچه به آخر فصل گرما نزدیک شویم میزان نیاز به آبرسانی سیار زیاد می شود و حتی ممکن است تا اوایل پاییز هم ادامه داشته باشد.

وی در خصوص کیفیت و سلامت آبی که بین روستاییان توزیع می شود نیز خاطرنشان کرد: آب از منابع سالم تهیه می شود و کلرزنی هم روی آن انجام می گیرد، به علاوه مرکز بهداشت نیز با انجام آزمایش کیفیت و سلامت آب را بررسی می کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه سهمیه ای که جهت خانوارهای روستایی در نظر گرفته می شود را نیز 150 لیتر در شبانه روز جهت یک خانوار چهار نفره بیان کرد و گفت: اگر جمعیت خانواده زیاد باشد سهمیه آب بیشتری جهت آنها در نظر می گیریم.

شهبازی خاطرنشان کرد: جهت روستاهای کوچک که در داخل دِه منبع ذخیره دارند، آبرسانی یک بار در هفته انجام می شود و آب مورد نیاز یک هفته در دِه ذخیره می شود، ولی جهت روستاهای بزرگ و پرجمعیت این کار چند بار در هفته صورت می گیرد.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: منابع | کرمانشاه | کرمانشاه | آبرسانی روستایی | ابرسانی سیار | سرپل ذهاب |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog